PHP 5 ve PHP 7 arasındaki fark nedir ?

PHP 5 ve PHP 7 arasındaki fark nedir ?

PHP 5 ve PHP 7 arasındaki fark bu en önemli soru.
Bu blogda  size php 5 ve php 7 arasındaki farkı açıklayacağım.

PHP, sunuculardaki en popüler betik dilidir ve 1994 yılında tanıtıldığından beri bir endüstri standardı haline gelmiştir. Yüksek hızlı performans ve güvenli veritabanı bağlantısı için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ek olarak, PHP tamamen açık kaynaklıdır ve Unix, Windows ve Linux gibi tüm büyük platformlarda çalıştırılabilir. Çok popüler ve kolayca kodlanan birçok güçlü PHP tabanlı çerçeve vardır.

Programcıya göre PHP7'nin iyi bir geleceği var. Selefi resmi olarak PHP6 olmasa da asla piyasaya sürülmedi. Sonuç olarak, PHP5, PHP7'nin öncüsüdür. PHP7 aynı zamanda PHP-Next Gen olarak da adlandırılır ve PHP'nin en son sürümüdür. Bu sürüm, performansı olan ana sürümle birlikte önceki tüm PHP sürümlerine göre birçok avantaj sunar.

PHP 7'nin gelişmiş özellikleri


PHP 7, ölçülen PHP kalitesi için OOPS fikirlerini yeniden oluşturmayı teklif eder. Zend Engine 3.0 tarafından beslenen PHP 7, birden çok kez sunuma ve bellek kullanımının büyük bir kısmına geçmiş uyarlamalardan herhangi biriyle tezat oluşturuyor.

İşte PHP 7'yi daha da geliştiren ve çığır açan bazı önemli noktalar

  • Kod üzerinde daha fazla güç için Skaler Tip doğrulamaları 
  • Dönüş türü iddiaları
  • Uzay gemisi (üç yönlü korelasyon) yöneticisi 
  • CSPRNG kapasiteleri 
  • Characterize () kullanan sabit sergiler.

PHP5 Php5, php4'ün halefidir ve kurucular, arayüzler, özellikler ve statik ve kısıtlı yöntemler, soyut sınıflar ve diğer birçok önemli iyileştirme ile tamamen gözden geçirilmiş nesne yönelimli bir modele sahiptir. Php4'te yapılan değişiklikler php5'i daha güçlü ve istisnaları ele almak için daha iyi bir mekanizma haline getirdi. Geliştiriciler ayrıca daha önce var olmayan referanslar için nesneler gönderebilirler.

PHP 5'in gelişmiş özellikleri


PHP 5'in duyulmamış ancak önemli bazı önemli noktaları birleştiriyor 
  • Güçlü OOPS (Nesne Yönelimli Programlama) desteği
  • MySQL uzantısı tamamen güncellenmiştir  XML uzantılarına yönelik iyileştirmeler
  • PHP5 hataları için daha iyi hata yönetimi ve istisna işleme